چگونه برای ساعت کد نویسی تان را برنامه ریزی کنید

Join the movement and introduce your students to computer science with these steps.

Students today should learn how to create technology, not just use it.

Trying an Hour of Code is a simple and fun way to introduce students to computer science, perhaps for the very first time! Find an activity that fits your setting, whether in-class or after-school, in-person or virtual. Take a look at our participation guide if you still have questions after checking out the steps below:


1. Watch the Hour of Code how-to video


2. Explore activities and tutorials

ما تعداد زیادی آموزش های راهنمای دانش آموزان جذاب را برای تمام گروه های سنی و سطوح تجربه ارائه می کنیم. استفاده از آموزش های خودخوان در بین دانش آموزان پرطرفدار است، با این حال خیلی از فعالیت ها شامل برنامه ی درسی برای معلم هاست تا بحث را هدایت کنند و فعالیت را توسعه دهند.

در فعالیت ها بگردید و از پیش تصمیم بگیرید که آیا می خواهید که یک آموزش را برای تمام دانش آموزانتان انتخاب کنید یا به بچه ها اجازه دهید که آموزشان را خودشان انتخاب کنند.


3. Create your plan for the day

به تکنولوژی های مورد نیازتان فکر کنید - کامپیوتر ها اختیاری هستند!

 • بهترین ساعتهای یکساعت کدنویسی زمانهایی است که به اینترنت وصل هستند. اما برای هر شرکت کننده به یک رایانه احتیاج ندارید، و شما حتی می توانید کلاس یکساعت کدنویسی را بدون کامپیوتر برگزار کنید. برای فعالیت های بدون اتصال، فقط در قسمت انتخاب "تکنولوژی کلاس" گزینه ی "بدون کامپیوتر و تجهیزات" را انتخاب کنید.
 • برنامه های آموزشی را بر روی کامپیوتر یا دستگاه های دیگر دانش آموزان امتحان کنید تا مطمئن شوید که مرورگرها، ویدئوها را به درستی با صدا و تصویر نمایش می دهند. آیا پهنای باند پایینی دارید؟ برنامه ریزی کنید که ويدئوها را خودتان براي كل كلاس نمايش دهيد تا هر دانش آموز مجبور نشود ويدئوها را جداگانه دانلود كند. یا از آموزش های آفلاین استفاده کنید.
 • اگر برنامه آموزشی مورد نظرتان با صدا بهتر کار می کند، براي كلاس تان هدفون تهيه كنيد، يا از دانش آموزان بخواهيد که هدفون های خودشان را به کلاس بياورند.
 • وسایل کافی ندارید؟ از برنامه نویسی گروهی استفاده کنید. هنگامي كه دانش آموزان همكاري مي‌كنند، به هم كمك كرده و تكيه‌شان بر معلم كمتر مي‌شود. همچنين متوجه مي شوند كه دانش كامپيوتر يك فعاليت اجتماعي و مبتني بر همكاري است.

یک روز و ساعت را انتخاب کنید

People around the world join in the Hour of Code celebration during CS Education Week (December 5-11) when the latest tutorials and activities are released. اما شما میتوانید در هر روز سال یک «ساعت کدنویسی» داشته باشید.


4. Promote your Hour of Code

حالا که شما رویدادتان را برنامه ریزی کرده اید، زمان ترویج آن است.

به مدرسه و جامعه خبررسانی کنید.

«ساعت کدنویسی» را بین بقیه ی معلم هایی که ممکن است علاقه مند باشند که به سرگرمی بپیونند، ترویج کنید. این یک فرصت بزرگ است که برای صحبت با انجمن اولیا مربیان یا اشتراک گذاری آن در خبرنامه ی اولیا است که آگاه باشند که که ممکن است بچه شان به خانه بیاید و بخواهد که فعالیت ها و آموزش های بیشتری زا امتحان کند.

Let Volunteers Know by Registering Your Event

When you sign up your Hour of Code event, you’ll receive helpful email communications with news and tips for hosting a successful Hour of Code. همیچنین، این راهی است که به داوطلبان اطرافتان خبر برسانید که مدرسه ی شما در این رویداد شرکت میکند. داوطلبان یک منبع خوب هستند و که میتوانند به کلاس شما بیایند و درباره ی علوم کامپیوتر صحبت کنند و به دانش آموزانتان در فعالیت های «ساعت کدنویسی کمک کنند».

دانش آموزانتان را هیجان زده کنید

رویداد را با اشتراک گذاری ویدیو های الهام بخش که افراد متنوع و راه های خلاقی که علوم کامپیوتر میتواند در آنها استفاده شود را برجسته می کنند. Or print inspirational posters for your classroom! دانش آموزان بیشتربرای شرکت در یک موضوع هیجان خواهند داشت اگر که ببینند افرادی وجود خواهد داشت که آن ها را تشویق کنند.

           

           

برای یاد گرفتن بیشتر درباره ی پوستر ها، ویدیو ها و استیکر ها و را های دیگر href="/promote/resources#posters">ترویج رویداد در جامعه تان.


5. How to start your Hour of Code strong

زمانی که جشن «ساعت کدنویسی» فرا برسد، اطمینان حاصل کنید که رویدادتان زا با استفاده از این ابزار ها و نکات، قوی شروع کنید.

یک داوطلب محلی را دعوت کنید تا با صحبت کردن درباره ی وسعت امکانات در علوم کامپیوتر ، الهام بخش دانش آموزانتان باشد. هزاران داوطلب در سرتاسر جهان آماده اند تا به «ساعت کدنویسی» تان با حضور در کلاس درس یا تماس تصویری با دانش آموزانتان کمک کنند.

ویدئوهای الهام بخش را نمایش دهید:

It’s okay if both you and your students are brand new to computer science. Here are some ideas to introduce your Hour of Code activity:

 • راه های تاثیر تکنولوژی بر زندگی ما را توضیح دهید، با مثال هایی که هم دخترها و هم پسرها به آنها علاقمند هستند (بحث در مورد نجات زندگی اشخاص، کمک به مردم، ایجاد ارتباط بین مردم، و غیره).
 • با کمک کلاس، چیزهایی که در زندگی روزمره از کد استفاده میکنند را لیست کنید.
 • See tips for getting young women interested in computer science here.

6. Get coding!

دانش آموزان را به فعالیت هدایت کنید

اگر در حین آموزش سوالی برای کسی پیش آمد ایرادی ندارد اگر پاسخ دهید:

 • "نمیدانم. بگذار با هم حلش کنیم."
 • "فناوری همیشه همانطور که ما میخواهیم نیست."
 • "یادگیری برنامه نویسی مانند یادگیری زبان است؛ لزومی ندارد از اول روان صحبت کنی."

اگر دانش آموزی زودتر تمام كرد، چه كنيم؟

 • Students can see all tutorials and try another Hour of Code activity.
 • یا ، از دانش آموزانی که زودتر تمام کردند بخواهید تا به همکلاسی هایی که با یک فعالیت مشکل دارند کمک کند .

7. Celebrate your students' success

 • گواهینامه ها را برای دانش آموزانتان چاپ کنید.
 • استیکر «من یک ساعت کدنویسی انجام دادم» را برای دانش آموزانتان چاپ کنید.
 • سفارش تی شرت مخصوص برای کارمندان.
 • عکسها و ویدیوهای کلاسهای یکساعت کدنویسی را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. از #HourOfCode و @codeorg استفاده کنید تا ما بتوانیم موفقیتهایتان را منعکس کنیم!

سایر منابع یکساعت کدنویسی برای مربیان:

مرحله بعد از ساعت كدنويسي چيست؟

Computer science doesn’t have to end with the Hour of Code! Our curriculum is web-based and free to use, forever. Learn how to bring CS to your school and students.