چطور ساعت کدنویسی تان را برنامه ریزی کنید.

ساعت کد مقدمه ای یک ساعته با علوم کامپیوتر است که با استفاده از آموزش های سرگرم کننده نشان می دهد که هر کس می تواند اصول اولیه را یاد بگیرد. امسال، ما با ارائه فرصت های کدگذاری که شامل هوش مصنوعی (AI) و اجزای غیر هوش مصنوعی است، Hour of Code را به اوج های جدیدی می رسانیم. چه شما یا دانش آموزانتان برنامه نویس باتجربه هستید و چه همه شما در حال شروع اولین سفر علوم کامپیوتر خود هستید، این ساعت کد یک سفر خارق العاده را وعده می دهد.


1

رویداد خود را ثبت کنید

با ثبت نام رویداد خود با تعهد به انجام یک ساعت کد با دانش آموزان خود شروع کنید. هنگامی که ثبت نام می کنید، ایمیل های مفیدی با اخبار و نکاتی برای میزبانی موفقیت آمیز Hour of Code دریافت خواهید کرد. شما همچنین روی نقشه قرار دهید خواهید شد. مجموع قابل مشاهده تلاش های جمعی ما نشان دهنده تعهد جهانی به جنبش علوم کامپیوتر است که به ما کمک می کند تا برای تغییر سیستماتیک حرکت کنیم.

قبل از ساعت کد

رویداد خود را ثبت کنید
2

فعالیت های خود را انتخاب کنید

امسال موضوع ساعت کد، خلاقیت با هوش مصنوعی (AI) است. چه برنامه نویسی برنامه ها و الگوریتم های جدید، تولید هنر منحصر به فرد یا ساخت رقص برای رقص دادن به ما، هوش مصنوعی فرصت های جدیدی را برای بیان دیجیتال باز می کند که درک ما از خلاقیت را گسترش می دهد. امسال را با تکمیل یک فعالیت کدگذاری و یادگیری در مورد هوش مصنوعی خاص کنید.

ابتدا صدها فعالیت کدگذاری را کشف کنید و یکی را بر اساس سن، تجربه، علایق و موارد دیگر گروه خود انتخاب کنید. این فعالیت‌های انتخابی هوش مصنوعی را به عنوان یک موضوع یا درس کلیدی معرفی می‌کنند.

سپس، همه چیز را در مورد هوش مصنوعی یاد بگیرید. دانش آموزان می توانند فیلم های کوتاهی با کارشناسان در این زمینه تماشا کنند و برنامه های درسی همراه برای گسترش فعالیت و راهنمایی بحث بیشتر وجود دارد. یا، ما یادگیری حرفه ای رایگان را برای مربیان ارائه می دهیم تا آینده تدریس با و در مورد هوش مصنوعی باز شود.

3

رویداد خود را برنامه ریزی کنید

چه: قبل از رویداد خود، فعالیت ها را خودتان امتحان کنید تا مطمئن شوید که آنها روی دستگاه های دانشجویی کار می کنند و آماده پاسخ به سوالات هستید! پهنای باند کم دارید؟ برنامه ریزی کنید که ویدیوها را در جلوی کلاس نمایش دهید، بنابراین هر دانش آموز فیلم های خود را دانلود نمی کند.

چه زمانی: مردم سراسر جهان اغلب در طول هفته آموزش علوم کامپیوتر (1 اکتبر - 18 دسامبر) به جشن ساعت کد می پیوندند، اما شما می توانید ساعت کد را هر روز از سال انجام دهید!

که در آن: فضایی را انتخاب کنید که برای تعداد دانش آموزان و دستگاههایی که در دسترس دارید مناسب باشد. دانش آموزان می توانند فعالیت ها را در دستگاه های جداگانه امتحان کنند، به نوبت دستگاه را به اشتراک بگذارند یا به عنوان کلاس روی تخته سفید. حتی فعالیتهایی وجود دارند که میتوانند بدون هیچ دستگاهی کامل شوند، بنابراین حتی میتوان آنها را در خارج انجام داد!

4

ساعت خود را برنامه ریزی کنید

در اینجا یک دستور کار نمونه برای شروع آورده شده است:

 • 10:00-10:05 صبح: با [ویدیوی الهام بخش] شروع کنید ()/ir/promote/resources#videos
 • 10:05-10:45 صبح: دانش آموزان فعالیت برنامه نویسی خود را انجام می دهند
 • 10:45-10:55 صبح: دانش آموزان در مورد هوش مصنوعی یاد می گیرند
 • 10:55-11:00 صبح: معلم سخنان پایان می دهد
5

به گسترش خبر کمک کنید

با این قالب های ایمیل به ما کمک کنید تا خبر را در جامعه خود گسترش دهیم.

 • از دو همکار بخواهید [register]که (/ir/events) و میزبان یک فعالیت Hour of Code باشند. آنها به نوبه خود می توانند دو همکار را تأمین کنند که می توانند دو همکار و غیره را تأمین کنند.
 • از مدیر خود بخواهید که میزبان یک رویداد در سراسر مدرسه/ir/how-to/events. هنگامی که 300 کودک یا بیشتر شرکت می کنند، می توانید یک کیت نامزدی ویژه با تی شرت، پوستر، برچسب لپ تاپ و موارد دیگر دریافت کنید. کل برنامه رویداد مدرسه خود را به اشتراک بگذارید برای واجد شرایط بودن.
 • با انجمن دانش آموزان والدین معلم مدرسه خود تماس بگیرید یا در خبرنامه والدین به اشتراک بگذارید و به آنها اطلاع دهید که فرزندانشان چه چیزی یاد می گیرند.
6

برنامه نویسی کنید!

دانش آموزان خود را به سمت فعالیت هدایت کنید، شاید با به اشتراک گذاشتن پیوند روی صفحه یا از طریق سیستم مدیریت یادگیری کلاس درس خود. دانش آموزان شما ممکن است با چالش هایی روبرو شوند - اشکالی ندارد! یادگیری برنامه نویسی مانند یادگیری یک زبان جدید است؛ شما بلافاصله مسلط نخواهید شد. اگر جواب را نمی دانید، می توانید با هم آن را بفهمید.

روز ساعت کد

7

جشن گرفتن

پس از رویداد خود، گواهینامه های تکمیل را چاپ کنید و به دانش آموزان خود تبریک بگویید. عکس ها و فیلم های رویداد Hour of Code خود را به اشتراک بگذارید و دستاوردهای دانش آموزان خود را با استفاده از #HourOfCode و @codeorg به نمایش بگذارید.

چاپ گواهینامه ها
8

فراتر از ساعت کد

اينجا تموم نميشه

بعد از ساعت کد

Computer science doesn't have to end with the Hour of Code! While 90% of parents want their child to learn computer science, most schools still don't teach it. Check out the diverse curriculum offerings from Hour of Code partners, and learn how to bring CS to your school today!

از ساعت کد فراتر بروید
پیش نیازهای انجام یک ساعت کد چیست؟

اجرای ساعت کد ساده است - حتی برای مبتدیان. برای الهام بخشیدن به دانش آموزان برای کشف، ایجاد و یادگیری چیزهای جدید، نیازی به تجربه در علوم کامپیوتر یا تدریس ندارید.

برای اجرای Hour of Code به چه دستگاههایی نیاز دارم؟

دستگاههایی که میتوانید از آنها استفاده کنید:

 • لوح
 • لپ تاپ
 • کامپیوتر رومیزی
 • دستگاه موبایل

اگر دستگاهها محدود یا در دسترس نیستند، برنامه نویسی جفت را امتحان کنید یا فعالیتهای بدون اتصال ما را بررسی کنید تا بدون هیچ دستگاهی یاد بگیرید!

آیا ساعت کد یک ساعت کامل طول می کشد؟

بسیاری از دانش آموزان می توانند فعالیت های خود را در کمتر از یک ساعت به پایان برسانند و این اشکالی ندارد! دانش آموزان می توانند به یادگیری ادامه دهند در حالی که سایر دانش آموزان فعالیت خود را تکمیل می کنند.

تبدیل شدن به یک داوطلب
آیا دانش آموزان نیاز دارند با استفاده از یک حساب کاربری وارد سیستم شوند?

برای دانشجویان برای امتحان ساعت کد نیازی به ثبت نام یا ورود نیست. ثبت نام در Hour of Code به طور خودکار یک حساب کاربری Code.org ایجاد نمی کند.

سایر منابع ساعت کدنویسی برای مدرسان

منابع تبلیغاتی

تمام منابع مورد نیاز خود - چاپی و دیجیتال - را پیدا کنید تا توجه به Hour of Code خود را جلب کنید.

فعالیتها را کشف کنید

مجموعه گسترده ای از آموزش های یک ساعته را که برای همه سنین و در بیش از 45 زبان طراحی شده اند، کشف کنید.

انجمن معلم

برای دریافت مشاوره، بینش و پشتیبانی از سایر مربیان، از انجمن معلمان Hour of Code دیدن کنید.