سوالات متداول

ساعت کدنویسی چيست؟

ساعت کد به عنوان مقدمه ای یک ساعته در علوم کامپیوتر آغاز شد، طراحی شده برای رفع ابهام «کد»، برای نشان دادن اینکه هر کس می تواند اصول اولیه را یاد بگیرد و برای گسترش مشارکت در زمینه علوم کامپیوتر. از آن زمان به یک تلاش جهانی برای جشن گرفتن علوم رایانه تبدیل شده است، که با فعالیت های برنامه نویسی 1 ساعته شروع می شود اما به انواع تلاش های جامعه گسترش می یابد. آموزش ها و فعالیت ها را بررسی کنید. این کمپین مردمی توسط بیش از شرکای 400 و 200,000 مربیان در سراسر جهان پشتیبانی می شود.

"ساعت كد نويسي" چه زماني است؟

ساعت کد هر سال در طول هفته آموزش علوم کامپیوتر برگزار می شود. 2023 هفته آموزش علوم کامپیوتر 1 اکتبر - 18 دسامبرخواهد بود، اما شما می توانید یک ساعت کد را در تمام طول سال میزبانی کنید. هفته آموزش علوم کامپیوتر هر ساله به رسمیت شناختن روز تولد پیشگام محاسبات دریاسالار گریس موری هاپر (9 دسامبر 1906) برگزار می شود.

چرا دانش كامپيوتر؟

_هر دانش آموز باید فرصت یادگیری علوم کامپیوتر را داشته باشد. این کمک می کند تا مهارت های حل مسئله، منطق و خلاقیت را پرورش دهد. با شروع زودهنگام، دانش آموزان پایه ای برای موفقیت در هر مسیر شغلی قرن بیست و یکم خواهند داشت. مشاهده آمار بیشتر here.

چگونه مي توانم در "ساعت كد نويسي" شركت كنم؟

برنامه ریزی را از اینجا شروع کنید با مرور راهنمای ما. شما می توانید یک رویداد ساعت کد را در مدرسه یا جامعه خود سازماندهی کنید - مانند یک باشگاه فوق برنامه، غیر انتفاعی یا در محل کار. یا، فقط وقتی 1 اکتبر رسید، خودتان آن را امتحان کنید.

چه کسی پشتيبان "ساعت کدنويسي" است؟

ساعت کد توسط Code.org سازماندهی شده است و توسط کمیته بررسی ساعت کد و همچنین یک ائتلاف بی سابقه از partners که برای حمایت از ساعت کد - از جمله مایکروسافت، اپل، آمازون، پسران و دختران باشگاه های آمریکا و هیئت کالج گرد هم آمده اند.

من چيزي درباره كد نويسي نمي دانم. آيا همچنان مي توانم ميزبان چنين رويدادي باشم؟

البته. ساعت فعالیت های کد خود هدایت می شوند. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که آموزش های فعلی ما را امتحان کنید، آموزش مورد نظر خود را انتخاب کنید و یک ساعت را انتخاب کنید - ما از بقیه مراقبت می کنیم. ما همچنین گزینه هایی برای هر سن و سطح تجربه، از مهد کودک و بالاتر داریم. برنامه ریزی رویداد خود را با خواندن [نحوه راهنمایی] ما شروع کنید (%{howto}).

چه دستگاه هایی برای دانش آموزانم باید استفاده کنم؟

آموزش Code.org در تمام دستگاه ها و مرورگرها کار می کند. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تکنولوژی آموزشی Code.org نیاز به here مشاهده کنید. نیازهای فنی برای آموزش های غیر Code.org را می توان در %{partner_url}/learn در توضیحات خاص آموزش یافت. فراموش نکنید که ما همچنین فعالیت های بدون پلاگین را ارائه می دهیم اگر مدرسه شما نمی تواند آموزش ها را در خود جای دهد!

آيا هر شركت‌كننده يك رايانه نياز دارد؟

نه. ما آموزش های Hour of Code داریم که روی رایانه های شخصی، تلفن های هوشمند، تبلت ها و برخی از آنها که به هیچ وجه به رایانه احتیاج ندارند کار می کنند! شما می توانید در هر کجا که هستید، با هر آنچه که دارید، بپیوندید.

در اینجا چند گزینه وجود دارد:

  • ** کار در جفت ها** تحقیقات نشان می دهد دانش آموزان با برنامه نویسی جفت، به اشتراک گذاری یک کامپیوتر و کار با هم بهتر یاد می گیرند.https://www.youtube.com/watch?v=vgkahOzFsummaryQدانش آموزان خود را تشویق کنید تا دو برابر شوند.
  • ** از یک صفحه نمایش پیش بینی شده استفاده کنید** اگر شما یک پروژکتور و صفحه نمایش برای یک کامپیوتر متصل به وب دارید، کل گروه شما می توانند یک ساعت کد را با هم انجام دهند. بخش های ویدئویی را با هم تماشا کنید و به نوبت پازل ها را حل کنید یا به سوالات پاسخ دهید.
  • ** از برق جدا شوید. ** ما ارائه می دهیم آموزش هایی که نیازی به کامپیوتر ندارند در همه./ir/learn?platform=no-computers
که من در آن هستم Iran. چگونه بین المللی شرکت کنم?

هر کس می تواند یک رویداد ساعت کد را در هر نقطه از جهان سازماندهی کند. سال گذشته، دانش آموزان در سراسر جهان برای ساعت کد با هم متحد شدند. بیشتر بدانید here.

چگونه مي‌توان يك آموزش ساعت كدنويسي را ايجاد كنم؟

اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک شریک آموزشی هستید، دستورالعمل ها و دستورالعمل های ما را ببینید. ما می خواهیم انواع مختلفی از گزینه های جذاب را میزبانی کنیم، اما هدف اصلی بهینه سازی تجربه برای دانش آموزان و معلمان تازه وارد به علوم کامپیوتر است.

آیا دانش آموزان نیاز دارند با استفاده از یک حساب کاربری وارد سیستم شوند?

نه. برای امتحان ساعت کد، هیچ ثبت نام یا ورود به سیستم لازم نیست. اکثر دوره های پیگیری نیاز به ایجاد حساب برای صرفه جویی در پیشرفت دانش آموزان دارند. همچنین، ثبت نام در ساعت کد به طور خودکار یک حساب Code Studio ایجاد نمی کند. اگر می خواهید برای دانش آموزان خود حساب ایجاد کنید، لطفاً این موارد را دنبال کنید instructions.

کجا می توانم گواهینامه ها را برای دانش آموزان خود چاپ کنم؟

به صفحه گواهینامه ها ما بروید که در آنجا می توانید گواهینامه ها را برای کل کلاس خود از قبل چاپ کنید.

کدام فعالیت را باید با دانش آموزان دبیرستانی انجام دهم?

آموزش های Star Wars و Minecraft ما برای دانش آموزان دبیرستانی، به ویژه نسخه Star Wars JavaScript و سطح بازی رایگان در هر دو آموزش عالی است. از طرف دیگر، ما توصیه می کنیم یکی از آموزش های مبتدی در مورد %{partner_url}/یادگیری را برای شروع امتحان کنید، مانند آموزش با پرندگان عصبانی یا با آنا و السا. یک دانش آموز دبیرستانی باید بتواند یکی از این موارد را در 30 دقیقه به پایان برساند و سپس می تواند یک آموزش پیشرفته تر در جاوا اسکریپت مانند Khan Academy یا CodeHS را امتحان کند.

چگونه ساعت های کد را حساب می کنید؟

ما هنگام ردیابی مشارکت در ساعت کد، شناسه های دانشجویی منحصر به فرد را کاملاً حساب نمی کنیم. چرا؟ تا حدی به این دلیل که ما نمی خواهیم قبل از اینکه یک دانش آموز یا کلاس درس برای اولین بار یادگیری را امتحان کند، اصطکاک ایجاد شود و تا حدی به این دلیل که ممکن است فعالیت هایی وجود داشته باشد که نتوانیم بصورت آنلاین ردیابی کنیم. ما اقدامات خاصی را برای کاهش شمارش مضاعف انجام می دهیم، اما بدون اعلان ورود به سیستم، این نمی تواند کاملاً کار کند. در عین حال، بسیاری از فعالیت های دانشجویی در ساعت کد وجود دارد که به هیچ وجه ردیابی نمی شوند. به عنوان مثال: (1) دانش آموزانی که از یک برنامه تلفن همراه/رایانه لوحی برای امتحان ساعت کد استفاده می کنند، به طور معمول شمارش نمی شوند (2) دانش آموزانی که یک صفحه نمایش برای برنامه نویسی جفت یا برنامه نویسی گروهی را به اشتراک می گذارند ممکن است به عنوان یک (3) دانش آموزانی که فعالیت های کلاس درس را انجام می دهند، نمی توانند به صورت آنلاین محاسبه شوند (4) معلمانی که فعالیت های ساعت کد خود را ایجاد می کنند. در نتیجه، برخی از موارد زیر شمارش و برخی دوبار شمارش وجود دارد، بنابراین ما ردیاب ساعت کد را به عنوان اندازه گیری دقیق استفاده نمی کنیم. مطمئناً از نظر جهت درست است و نشان می دهد که ده ها میلیون دانشجو در آن شرکت کرده اند.

چرا من من نقطه خود را بر روی نقشه نمیبینم؟

ما بسیار متاسفیم که شما رویداد خود را در نقشه ساعت کد مشاهده نمی کنید. به دلیل ده ها هزار سازمان دهنده که ثبت نام می کنند، نقشه داده ها را جمع می کند و یک نقطه را برای چندین رویداد نشان می دهد. اگر روی پیوند صفحه رویدادها زیر نقشه کلیک کنید، به لیستی از همه رویدادها بر اساس ایالت هدایت می شوید و می توانید رویداد خود را که در آنجا ذکر شده است پیدا کنید. علاوه بر این، با توجه به هزاران نفر که برای ساعت کد ثبت نام می کنند، نقشه و لیست رویدادها معمولا 48 ساعت طول می کشد تا به روز شود. چند روز دیگر دوباره بررسی کنید!

چقدر می توان در یک ساعت یاد گرفت؟

هدف ساعت کدنویسی این نیست که به همه یاد بدهیم در یک ساعت به یک متخصص کامپیوتر تبدیل شوند. یک ساعت فقط کافی است تا یاد بگیریم که علوم کامپیوتر سرگرم کننده و خلاق است، که آن را در تمام سنین، برای همه دانش آموزان، صرف نظر از پس زمینه قابل دسترسی است. اندازه گیری موفقیت این کمپین در میزان یادگیری دانش آموزان CS نیست - موفقیت در مشارکت گسترده در گروه های جنسیتی، نژادی/قومی و اجتماعی و اقتصادی منعکس می شود و در نتیجه افزایش ثبت نام و مشارکت در دوره های CS در تمام سطوح درجه میلیون ها نفر از معلمان و دانش آموزان شرکت کننده تصمیم گرفته اند بیش از یک ساعت - برای یادگیری برای یک روز کامل یا یک هفته یا بیشتر، و بسیاری از دانش آموزان تصمیم به ثبت نام در یک دوره کامل (یا حتی یک کالج بزرگ) به عنوان یک نتیجه.

علاوه بر دانش آموزان، یکی دیگر از «یادگیرنده» مربی است که پس از یک ساعت اعتماد به نفس را به دست می آورد که آنها می توانند علوم کامپیوتر را تدریس کنند حتی اگر آنها ممکن است مدرک دانشگاهی به عنوان یک دانشمند کامپیوتر نداشته باشند. ده ها هزار معلم تصمیم می گیرند که علوم کامپیوتر را بیشتر دنبال کنند، یا در PD شرکت کنند یا دوره های آنلاین را دنبال کنند یا هر دو را ارائه دهند. و این در مورد مدیران مدارس نیز صدق می کند، کسانی که می دانند علوم رایانه چیزی است که دانش آموزان آنها می خواهند و معلمان آنها قادر به انجام آن هستند.

مهمتر از همه، آنچه همه شرکت کنندگان می توانند در یک ساعت یاد بگیرند این است که ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

چگونه می توانم بعد از ساعت کدنویسی به یادگیری ادامه دهم؟

هر کس می تواند یک ساعت کد را در هر زمان میزبانی کند. آموزش ها در تمام طول سال باقی می مانند. شما می توانید انتظار داشته باشید که تمام آموزش ها و برنامه های درسی ما در سایت ما در دسترس باشد. لطفاً به منابع ما برای راهنمایی های رویداد و سایر منابع بروید تا به موفقیت رویداد ساعت کد خود کمک کنید.

من یک اشکال در فعالیت Hour of Code پیدا کردم! من بايد چيکار کنم؟

اوه نه! اگر در فعالیت Hour of Code با اشکال مواجه شدید، ابتدا URL فعالیتی را که در آن شرکت می کنید بررسی کنید. اگر URL با studio.code.org شروع شود، تیم پشتیبانی Code.org ما می تواند به شما کمک کند! روی نماد علامت سوال در گوشه سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید، سپس «گزارش یک مشکل» را از منوی کشویی انتخاب کنید.

اگر URL با studio.code.org شروع نشود، احتمالا در حال کار روی یک فعالیت شخص ثالث هستید و باید برای کمک بیشتر با تیم پشتیبانی آن شرکت تماس بگیرید.