Whole-school Hour of Code events — Romania

  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA (Alba Iulia)
  • Școala Gimnazială Amaru (Amaru)
  • Alexandru cel Bun (Bacău)
  • Colegiul Național "Vasile Lucaciu" (Baia Mare)
  • Școala Gimnaziala Nr 1 Bicaz (Bicaz)
  • SCOALA GIMNAZIALA BLAJANI (Blăjani)
  • Liceul Stefan Procopiu Vaslui (Brașov)
  • Colegiul Economic"C.C.Kiritescu" (Bucharest)
  • Olga Gudynn International School (Bucharest)
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRE GHELMEZ" (Bucharest)
  • COLEGIUL NATIONAL “AUREL VLAICU” (București)
  • Colegiul Tehnic "Toma N. Socolescu" Ploiesti (București)
  • Pia Bratiabu (București)
  • Pia bratianu (București)
  • Scoala Gimnaziala Stanesti (București)
  • Scoala Gimnazila Nr. 84 (București)
  • Scoala Primara " Just 4 Kids " (București)
  • Școala Gimnazială ”Ion I. Graure” Bălteni (Bălteni)
  • Scoala Gimnaziala Stefan cel Mare Cetatea de Balta (Cetatea de Baltă)
  • COLEGIUL TEHNIC,,RALUCA RIPAN" (Cluj-Napoca)
  • liceul teoretic eugen pora (Cluj-Napoca)
  • Școala Gimnazială „Ion I. Graure”, Bălteni, Olt (Comuna Bălteni)
  • Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul nr 30 (Craiova)
  • cnfb (Craiova)
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ CULCIU MARE (Culciu)
  • Mircea cel Batran (Curtea de Argeș)
  • Colegiul National Pedagogic "Carol I" (Câmpulung)
  • Colegiul Silvic Bucovina (Câmpulung Moldovenesc)
  • Scoala Gimnaziala Nr. 29 Galati (Galați)
  • Colegiul Economic Administrativ (Iași)
  • Scoala Gimnaziala Aron Cotrus Arad (Iași)
  • Școala Gimnazială Nr.1 Gheorghe Crăciun Zărnești (Iași)
  • Liceul Tehnologic Marsa (Mârșa)
  • Scoala Gimnaziala "Iordache Cantacuzino" (Pașcani)
  • Școala Gimnazială ”Iordache Cantacuzino” Pașcani (Pașcani)
  • Colegiul Tehnic Gheorghe Cartianu (Piatra Neamț)
  • Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare" Localitatea Piscu Galati (Piscu)
  • schoala dimitrie luchian (Piscu)
  • Liceul Teoretic ”Ion Barbu” Pitesti (Pitești)
  • Liceul Tehnologic 1 MAI (Ploiești)
  • Liceul Tehnologic Capitan Nicolae Plesoianu (Râmnicu Vâlcea)
  • Scoala Gimnaziala Stefan Protopopescu (Slatina)
  • Școala Gimnazială "Eugen Ionescu" (Slatina)
  • Scoala Gimnaziala Santana (Sântana)
  • School Elena Doamna (Tecuci)
  • Scoala Gimnazială Elena Doamna (Tecuci)
  • Colegiul National de Arta Ion Vidu (Timișoara)
  • Liceul Tehnologic Carol I, Valea Doftanei (Valea Doftanei)
  • Scoala Gimnaziala “Ion Bianu” Valea Lunga (Valea Lungă)
  • ŞCOALA GIMNAZIALĂ DUMITRU POPOVICI (Şerbăneşti)
  • Colegiul Națiinal "Simion Bărnuțiu" (Șimleu Silvaniei)