Whole-school Hour of Code events — Romania

  • Centrul de Documentare și Informare Liceul Tehnologic ”Petre Ionescu Muscel” Domnești
  • Colegiul National Andrei Muresanu
  • Colegiul Național
  • Colegiul Național Iasi
  • Colegiul Național Pedagogic Constantin Cantacuzino
  • Colegiul Național „C. D. Loga” Caransebeș
  • Colegiul Tehnic Lațcu Vodă Siret
  • Colegiul tehnic Gheorghe Cartianu Piatra-Neamt
  • Cuza Voda
  • George Enescu
  • Grădinița cu Program Prelungit "Floarea-Soarelui"
  • KINDERGARTEN PP2 CARANSEBES
  • Kids Palace
  • LICEUL TEHNOLOGIC MARSA
  • LICEUL TEORETIC ,, NICOLAE BALCESCU" MEDGIDIA
  • LICEUL TEORETIC ”AVRAM IANCU” BRAD, jud. Hunedoara
  • Liceul Tehnologic Baia de Fier
  • Liceul Teoretic Dr Mihai Ciuca
  • SCOALA GIMNAZIALA COMUNA TRIFESTI
  • Scoala Gimnaziala "Negoita Danaila" Bucesti
  • Scoala Gimnaziala Comuna Gheraesti
  • Scoala Gimnaziala Paltin
  • Scoala Gimnaziala nr. 1 Rus
  • Scoala Profesionala ,,George Cosbuc,,
  • Spectrum ploiesti
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMUNA GHERĂEȘTI
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUNTEȘTI
  • Școala Gimnazială Piatra Soimului
  • Școala Gimnazială Trifești
  • Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”
  • Școala Proffesională Mogoșești
  • Scoala Gimnaziala “Stefan cel Mare” (Alexandria)
  • CNVG (Arad)
  • Scoala Gimnaziala Octavian Goga (Baia Mare)
  • Școala Gimnazială Nr.1 (Banca)
  • Liceul cu Program Sportiv Botoșani (Botoșani)
  • Școala Gimnazială Inv Radu Ion (Brazi)
  • Palatul Copiilor Braila (Brăila)
  • 4 maktab (București)
  • Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu" (București)
  • Colegiul Tehnic Edmond Nicolau (București)
  • GRĂDINȚA SCUFIȚA (București)
  • International School of Bucharest (București)
  • Liceul Tehnologic Nikola Tesla (București)
  • Scoala Gimnaziala Avram Iancu (București)
  • Școala Gimnazială Nr. 81 (București)
  • Colegiul National George Cosbuc (Cluj-Napoca)
  • Colegiul Tehnic ,,Raluca Ripan" (Cluj-Napoca)
  • Grădinița Specială Cluj-Napoca (Cluj-Napoca)
  • Anghel Saligny (Constanța)
  • Scoala Gimnaziala nr. 30 Gheorghe Titeica (Constanța)
  • Brassai Sámulel Elm;leti liceum (Craiova)
  • Liceul Tehnologic Ștefan Odobleja (Craiova)
  • SF. DUMITRU SECONDARY SCHOOL (Craiova)
  • COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC "CAROL I" (Câmpulung)
  • Scoala Gimnaziala Aurel Vaicu Fetesti (Fetești)
  • Școala Gimnazială "Sfântul Nicolae", Vânători (Galați)
  • CNISlavici (Iași)
  • Colegiul Național ”Mihai Viteazul”, Municipiul Ploiești (Iași)
  • SCOALA GIMNAZIALA ȘTEFAN CEL MARE (Independența)
  • Scoala Gimnaziala „Anisoara Odeanu” Lugoj (Lugoj)
  • Liceul Tehnologic "Ion Bănescu" (Mangalia)
  • Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu” Medgidia (Medgidia)
  • Scoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu" Ipotesti (Mihai Eminescu)
  • Liceul teoretic Mihai Eminescu (Modelu)
  • SCOALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI VITEAZUL” (Modelu)
  • Scoala Gimnaziala Ion Creanga Tg Frumos (Oraș Eforie)
  • Școala Gimnazială Nr.7, Vișeu de Sus (Oraș Vișeu de Sus)
  • Școala gimnaziala Ștefan cel Mare Comuna PISCU-GALAȚI (Piscu)
  • Școala Gimnazială Nicolae Iorga Pitești (Pitești)
  • Liceul Tehnologic Administrativ si de Servicii " Victor Slavescu" (Ploiești)
  • Secondary School "Alexandru Deparateanu" (Poroschia)
  • Grădinița cu Program Prelungit "Floarea-Soarelui" Reșița (Reșița)
  • Grădinița cu Program Prelungit ”Floarea-Soarelui” Reșița (Reșița)
  • Colegiul Tehnic Danubiana Roman (Roman)
  • Colegiul Economic George Baritiu Sibiu (Sibiu)
  • Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu (Timișoara)
  • Scoala Gimnaziala Elena Doamna, Tecuci (Tulcea)
  • Colegiul Economic "Anghel Rugina" (Vaslui)
  • Scoala Gimnaziala ,,Sfantul Nicolae,, (Vânători)