All Hour of Code events — Romania

  • American International School of Bucharest
  • Biblioteca Publica Galicea
  • C.N.Unirea
  • Centrul de Documentare și Informare Liceul Tehnologic ”Petre Ionescu Muscel” Domnești
  • Colegiul National "Gheorghe Sincai" Baia Mare
  • Colegiul National Andrei Muresanu
  • Colegiul National Dinicu Golescu
  • Colegiul National"Mircea Eliade "
  • Colegiul Național
  • Colegiul Național Iasi
  • Colegiul Național Pedagogic Constantin Cantacuzino
  • Colegiul Național „C. D. Loga” Caransebeș
  • Colegiul Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare
  • Colegiul Tehnic Lațcu Vodă Siret
  • Colegiul de stiinte Grigore Antipa Brasov
  • Colegiul tehnic Gheorghe Cartianu Piatra-Neamt
  • Cuza Voda
  • George Enescu
  • Gimnazială Chiuiești
  • Grădinița cu Program Prelungit "Floarea-Soarelui"
  • Hadadi Wesselényi Általános Iskola
  • KINDERGARTEN PP2 CARANSEBES
  • Kids Palace
  • LICEUL TEHNOLOGIC MARSA
  • LICEUL TEORETIC ,, NICOLAE BALCESCU" MEDGIDIA
  • LICEUL TEORETIC ”AVRAM IANCU” BRAD, jud. Hunedoara
  • Liceul "Horea, Closca si Crisan" Abrud, Alba
  • Liceul Tehnologic Baia de Fier
  • Liceul Tehnologic Simion Mehedinti
  • Liceul Tehnologic Special nr.1
  • Liceul Teoretic "Spiru Haret"
  • Liceul Teoretic Ana Ipatescu, Gherla
  • Liceul Teoretic Dr Mihai Ciuca
  • Liceul Teoretic Emil Racovita Vaslui
  • Liceul Teoretic Eugen Pora
  • Liceul Teoretic Mihai Eminescu
  • Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”
  • Liceul cu Program Sportiv Viitorul Pitești
  • Liceul de Arte "Margareta Sterian"
  • Liceul teoretic Eugen Pora Cluj Napoca
  • Palatul Copiilor Constanta
  • Palatul Copiilor Vaslui
  • SCOALA GIMNAZIALA COMUNA TRIFESTI
  • SCOALA GIMNAZIALA NANU MUSCEL
  • SCOALA GIMNAZIALA SELARU
  • Scoala Gimn. ~Vasile Cirlova~
  • Scoala Gimnaziala "Invatator Nicolae Ispas" Clondiru
  • Scoala Gimnaziala "Negoita Danaila" Bucesti
  • Scoala Gimnaziala ,,General Dumitru Damaceanu''
  • Scoala Gimnaziala ,,Radu Voda"
  • Scoala Gimnaziala Comuna Gheraesti
  • Scoala Gimnaziala Nr 1 Lumina
  • Scoala Gimnaziala Nr. 29 Mihai Viteazul
  • Scoala Gimnaziala Nr.1 Roata de Jos, Giurgiu
  • Scoala Gimnaziala Nr.11,Buzau Romania
  • Scoala Gimnaziala Oltea Doamna Oradea
  • Scoala Gimnaziala Paltin
  • Scoala Gimnaziala comuna Amaru
  • Scoala Gimnaziala nr. 1 Rus
  • Scoala Gimnazială "George Topirceanu"
  • Scoala Gimnazială George Călinescu
  • Scoala Internationala Clas
  • Scoala Profesionala ,,George Cosbuc,,
  • Spectrum ploiesti
  • UNITBV
  • în Târgu Mureș la Școala Gimnazială ”Dr. Bernády György”, Școala Gimnazială ”Alexandru Ioan Cuză”, Școala Gimnazială ”Nicolae Bălcescu”, și în Sângeorgiu de Mureș la Școala Gimnazială ”Sfântul Gheorghe”
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMUNA GHERĂEȘTI
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUNTEȘTI
  • Școala Gimnaziala "Prof. Constantin Dincă"
  • Școala Gimnazială "Jakó Zsigmond" Roșiori
  • Școala Gimnazială Nr 1 Aghireș
  • Școala Gimnazială Nr 195
  • Școala Gimnazială Nr 280
  • Școala Gimnazială Nr. 7
  • Școala Gimnazială Piatra Soimului
  • Școala Gimnazială Trifești
  • Școala Gimnazială ”Ion Strat” jud.Bacău
  • Școala Gimnazială ”Nicolae Bălcescu”
  • Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”
  • Școala Gimnazială „Alexandra Nechita” Vaslui
  • Școala Gimnazială „Dr. Ioan Mihalyi de Apșa” Sighetu-Marmației
  • Școala Gimnazială „Șerban Cioculescu”
  • Școala Proffesională Mogoșești
  • Școala gimnazială Prof.Constantin Dincă Ulmeni
  • Scoala Gimnaziala “Stefan cel Mare” (Alexandria)
  • CNVG (Arad)
  • ISTITUTO COMPRENSIVO - (Bacău)
  • OSIMO BRUNO DA OSIMO (Bacău)
  • Liceul Teoretic "Emil Racovita" (Baia Mare)
  • Scoala Gimnaziala Octavian Goga (Baia Mare)
  • Școala Gimnazială Nr 1 Balcani (Balcani)
  • Școala Gimnazială Nr.1 (Banca)
  • PALATUL COPIILOR BISTRIȚA (Bistrița)
  • Liceul cu Program Sportiv Botoșani (Botoșani)
  • jjjbjbjbj (Botoșani)
  • Școala Gimnazială Inv Radu Ion (Brazi)
  • ScriuCod (Brașov)
  • Palatul Copiilor Braila (Brăila)
  • 4 maktab (București)
  • Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu" (București)
  • Colegiul Tehnic Edmond Nicolau (București)
  • GRĂDINȚA SCUFIȚA (București)
  • International School of Bucharest (București)
  • Liceul Tehnologic Nikola Tesla (București)
  • Liceul Tehnologic Ștefan cel Mare Cajvana, județul Suceava (București)
  • School No 156 (București)
  • Scoala Gimnaziala Avram Iancu (București)
  • Scoala Gimnaziala Metropolitana ARC (București)
  • Scoala Gimnaziala Nr. 156 (București)
  • ȘCOALA SUPERIOARĂ COMERCIALĂ "NICOLAE KRETZULESCU" (București)
  • Școala Gimnaziala nr 279 (București)
  • Școala Gimnazială "Sf. Andrei" (București)
  • Școala Gimnazială "Sfântul Andrei" (București)
  • Școala Gimnazială Nr 279 (București)
  • Școala Gimnazială Nr. 81 (București)
  • Școala Gimnazială nr. 59 (București)
  • Școala Gimnazială nr.79 (București)
  • Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău (Buzău)
  • Scoala Gimnaziala Nr.3 Cugir/G.P.N Vinerea (Ciugud)
  • Augustin (Cluj-Napoca)
  • Colegiul National George Cosbuc (Cluj-Napoca)
  • Colegiul Tehnic ,,Raluca Ripan" (Cluj-Napoca)
  • Grădinița Specială Cluj-Napoca (Cluj-Napoca)
  • Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca (Cluj-Napoca)
  • Liceul Teoretic Lucian Blaga (Cluj-Napoca)
  • Liceul de Informatica Tiberiu popoviciu (Cluj-Napoca)
  • Anghel Saligny (Constanța)
  • Colegiul Național Mircea Eliade (Constanța)
  • Palatul Copiilor Constanța (Constanța)
  • Scoala Gimnaziala nr. 30 Gheorghe Titeica (Constanța)
  • Biblioteca Contești (Conțești)
  • Brassai Sámulel Elm;leti liceum (Craiova)
  • Colegiul National Carol I (Craiova)
  • Colegiul Național ”Elena Cuza” (Craiova)
  • Liceul Tehnologic Ștefan Odobleja (Craiova)
  • SF. DUMITRU SECONDARY SCHOOL (Craiova)
  • COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC "CAROL I" (Câmpulung)
  • SCOALA OPREA IORGULESCU (Câmpulung)
  • Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul (Călărași)
  • Scoala Gimnaziala Aurel Vaicu Fetesti (Fetești)
  • Liceul Tehnologic Eremia Grigorescu Mărășești (Focșani)
  • Școala Gimnazială "Sfântul Nicolae", Vânători (Galați)
  • Școala Gimnazială Nr 22 (Galați)
  • Liceul Teoretic ”David Voniga” Giroc, jud. Timiș (Giroc)
  • CNISlavici (Iași)
  • Colegiul Național ”Mihai Viteazul”, Municipiul Ploiești (Iași)
  • Liceul Teoretic "Dimitrie Cantemir"-Iasi (Iași)
  • Palatul Copiilor Iasi (Iași)
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 ”DIACONU CORESI” BRAȘOV (Iași)
  • SCOALA GIMNAZIALA ȘTEFAN CEL MARE (Independența)
  • Scoala Gimnaziala „Anisoara Odeanu” Lugoj (Lugoj)
  • Liceul Tehnologic "Ion Bănescu" (Mangalia)
  • Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu” Medgidia (Medgidia)
  • Scoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu" Ipotesti (Mihai Eminescu)
  • Liceul teoretic Mihai Eminescu (Modelu)
  • SCOALA GIMNAZIALĂ ,,MIHAI VITEAZUL” (Modelu)
  • Liceul Teoretic Grigore Tocilescu Mizil (Nufăru)
  • Liceul Tehnologic "Nicolae Balcescu", Oltenita (Oltenița)
  • Liceul Tehnologic "Constantin Brancusi" Oradea (Oradea)
  • Scoala Gimnaziala Ion Creanga Tg Frumos (Oraș Eforie)
  • Gradinita Dumbrava Minunata (Oraș Fieni)
  • Scoala Gimnaziala ,,Serban Cioculescu'' (Oraș Găești)
  • Liceul Teoretic Grigore Tocilescu Mizil (Oraș Mizil)
  • Scoala Gimnaziala Nr. 2 Videle (Oraș Segarcea)
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 7 VIȘEU DE SUS (Oraș Vișeu de Sus)
  • Școala Gimnazială Nr.7, Vișeu de Sus (Oraș Vișeu de Sus)
  • Școala gimnaziala Ștefan cel Mare Comuna PISCU-GALAȚI (Piscu)
  • Colegiul National Zinca Golescu (Pitești)
  • Școala Gimnazială Nicolae Iorga Pitești (Pitești)
  • Liceul Tehnologic Administrativ si de Servicii " Victor Slavescu" (Ploiești)
  • Liceul Tehnologic Energetic "Elie Radu", Municipiul Ploiești (Ploiești)
  • Secondary School "Alexandru Deparateanu" (Poroschia)
  • Grădinița cu Program Prelungit "Floarea-Soarelui" Reșița (Reșița)
  • Grădinița cu Program Prelungit ”Floarea-Soarelui” Reșița (Reșița)
  • Colegiul Tehnic Danubiana Roman (Roman)
  • Colegiul Naţional "Anastasescu" (Roșiori de Vede)
  • Școala Gimnaziala,,Alexandru Deparateanu,, (Roșiori de Vede)
  • Școala Gimnazială Nr. 1 (Râmnicu Sărat)
  • Technical College Elisa Zamfirescu (Satu Mare)
  • Colegiul Economic George Baritiu Sibiu (Sibiu)
  • Constantin Brancoveanu (Slatina)
  • Grădinița cu Program Prelungit "ION CREANGĂ" Slatina (Slatina)
  • Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava (Suceava)
  • Școala Gimnazială Nr. 6 Suceava (Suceava)
  • Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu (Timișoara)
  • Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu Timisoara (Timișoara)
  • Liceul Teoretic Grigore Moisil (Timișoara)
  • Palatul Copiilor Timișoara-cercul de matematică aplicată în tehnică de calcul (Timișoara)
  • Liceul Teoretic Kemeny Janos (Toplița)
  • Colegiul Dobrogean ”Spiru Haret” (Tulcea)
  • Scoala Gimnaziala Elena Doamna, Tecuci (Tulcea)
  • CodeHeroes (Turda)
  • Colegiul Tehnic Turda (Turda)
  • Horea, Closca si Crisan (Turda)
  • Horea, Closca și Crișan (Turda)
  • LICEUL TEHNOLOGIC ,,CAROL I” - VALEA DOFTANEI (Valea Doftanei)
  • Colegiul Economic "Anghel Rugina" (Vaslui)
  • Școala Gimnazială Alexandra Nechita, mun. Vaslui (Vaslui)
  • Scoala Gimnaziala ,,Sfantul Nicolae,, (Vânători)
  • Școala Gimnazială "Sfântul Nicolae" (Vânători)
  • Școala Gimnazială ”Sfântul Nicolae” (Vânători)