All Hour of Code events — Romania

  • Biblioteca Publica Galicea
  • Centrul de Documentare și Informare Liceul Tehnologic ”Petre Ionescu Muscel” Domnești
  • Colegiul National Dinicu Golescu
  • Colegiul National"Mircea Eliade "
  • Cuza Voda
  • George Enescu
  • International School of Bucharest
  • KINDERGARTEN PP2 CARANSEBES
  • Kids Palace
  • Liceul Tehnologic Special nr.1
  • Liceul Teoretic "Carmen Sylva" Eforie
  • Liceul Teoretic "Spiru Haret"
  • Liceul Teoretic Ana Ipatescu, Gherla
  • Liceul Teoretic Eugen Pora
  • Liceul teoretic Eugen Pora Cluj Napoca
  • SCOALA GIMNAZIALA SELARU
  • Scoala Gimnaziala "Invatator Nicolae Ispas" Clondiru
  • Scoala Gimnaziala "Negoita Danaila" Bucesti
  • Scoala Gimnaziala ,,General Dumitru Damaceanu''
  • Scoala Gimnaziala Nr. 29 Mihai Viteazul
  • Scoala Gimnazială "George Topirceanu"
  • Şcoala Gimnaziala Nr. 1 Lumina
  • Școala Gimnazială "Jakó Zsigmond" Roșiori
  • Școala Gimnazială Nr 280
  • Școala Gimnazială Nr. 7
  • Școala Proffesională Mogoșești
  • Școala gimnazială Prof.Constantin Dincă Ulmeni
  • Scoala Gimnaziala “Stefan cel Mare” (Alexandria)
  • Liceul Teoretic "Emil Racovita" (Baia Mare)
  • Scoala Gimnaziala Octavian Goga (Baia Mare)
  • Școala Gimnazială Nr.1 (Banca)
  • jjjbjbjbj (Botoșani)
  • Palatul Copiilor Braila (Brăila)
  • GRĂDINȚA SCUFIȚA (București)
  • Scoala Gimnaziala Metropolitana ARC (București)
  • ȘCOALA SUPERIOARĂ COMERCIALĂ "NICOLAE KRETZULESCU" (București)
  • Școala Gimnaziala nr 279 (București)
  • Școala Gimnazială "Sf. Andrei" (București)
  • Școala Gimnazială "Sfântul Andrei" (București)
  • Școala Gimnazială Nr 279 (București)
  • Școala Gimnazială Nr. 81 (București)
  • Școala Gimnazială nr.79 (București)
  • Scoala Gimnaziala Nr.3 Cugir/G.P.N Vinerea (Ciugud)
  • Augustin (Cluj-Napoca)
  • Colegiul Tehnic ,,Raluca Ripan" (Cluj-Napoca)
  • Grădinița Specială Cluj-Napoca (Cluj-Napoca)
  • Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca (Cluj-Napoca)
  • Colegiul Național Mircea Eliade (Constanța)
  • Biblioteca Contești (Conțești)
  • Brassai Sámulel Elm;leti liceum (Craiova)
  • Colegiul Național ”Elena Cuza” (Craiova)
  • Liceul Tehnologic Eremia Grigorescu Mărășești (Focșani)
  • Școala Gimnazială Nr 22 (Galați)
  • CNISlavici (Iași)
  • Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu” Medgidia (Medgidia)
  • Liceul Teoretic Grigore Tocilescu Mizil (Nufăru)
  • Liceul Tehnologic "Nicolae Balcescu", Oltenita (Oltenița)
  • Liceul Tehnologic "Constantin Brancusi" Oradea (Oradea)
  • Scoala Gimnaziala ,,Serban Cioculescu'' (Oraș Găești)
  • Scoala Gimnaziala Nr. 2 Videle (Oraș Segarcea)
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 7 VIȘEU DE SUS (Oraș Vișeu de Sus)
  • Școala Gimnazială Nr.7, Vișeu de Sus (Oraș Vișeu de Sus)
  • Colegiul National Zinca Golescu (Pitești)
  • Școala Gimnazială Nicolae Iorga Pitești (Pitești)
  • Grădinița cu Program Prelungit "Floarea-Soarelui" Reșița (Reșița)
  • Grădinița cu Program Prelungit ”Floarea-Soarelui” Reșița (Reșița)
  • Colegiul Tehnic Danubiana Roman (Roman)
  • Școala Gimnaziala,,Alexandru Deparateanu,, (Roșiori de Vede)
  • Colegiul Economic George Baritiu Sibiu (Sibiu)
  • Constantin Brancoveanu (Slatina)
  • Grădinița cu Program Prelungit "ION CREANGĂ" Slatina (Slatina)
  • Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu (Timișoara)
  • Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu Timisoara (Timișoara)
  • Liceul Teoretic Grigore Moisil (Timișoara)
  • Palatul Copiilor Timișoara-cercul de matematică aplicată în tehnică de calcul (Timișoara)
  • CodeHeroes (Turda)
  • Colegiul Tehnic Turda (Turda)
  • Horea, Closca și Crișan (Turda)
  • LICEUL TEHNOLOGIC ,,CAROL I” - VALEA DOFTANEI (Valea Doftanei)
  • Scoala Gimnaziala ,,Sfantul Nicolae,, (Vânători)