All Hour of Code events — Peru

  • 12
  • Nuestra Señora del Sagrado Corazón de Jesus
  • Santisima Virgen De La Puerta
  • Tupac Amaru II
  • instituto sagrado corazon
  • patricia natividad sanchez
  • INKA PACHACUTEC (Aguas Calientes)
  • IEP. Tomás Marsano (Alto Selva Alegre)
  • Instituto de Tecnología e Investigación Maestro21 (Alto Selva Alegre)
  • EL MIRADOR AQP (Alto Selva Alegre District)
  • 40 183 "Indoamérica" Paucarpata- Arequipa (Arequipa)
  • COAR AREQUIPA (Arequipa)
  • Code en mi Cole (Arequipa)
  • UGEL AREQUIPA SUR (Arequipa)
  • esclavas del sagrado corazon de jesus (Arequipa)
  • futura schools (Arequipa)
  • robotica grupo educativa (Arequipa)
  • el redentor (Callao)
  • I.E. 3057 (Carabayllo District)
  • 0028 - Jesús y María (Cercado de Lima)
  • I.E.P. Patrona Virgen María Auxiliadora (Cercado de Lima)
  • JESUS Y MARIA (Cercado de Lima)
  • Jesus y Maria (Cercado de Lima)
  • Jesus y Maria 0028 (Cercado de Lima)
  • Lucerito de Amor (Cercado de Lima)
  • Virgo Potens (Cercado de Lima)
  • maria auxiliadora (Cercado de Lima)
  • tupac amaru (Cercado de Lima)
  • virgen del pilar 7032 (Cercado de Lima)
  • School 251 (Chiclayo)
  • ام عشر الشرقية (Chiclayo)
  • 19 (Chimbote)
  • Adem Çelik ortaokulu (Chimbote)
  • Ahmet Cevdet Paşa İlkokulu (Chimbote)
  • Atatürk ilkokulu (Chimbote)
  • Aydınlı anaokulu (Chimbote)
  • Büyükşehir Beylikdüzü Ortaokulu (Chimbote)
  • Cumhuriyet ilkokulu (Chimbote)
  • Doğa koleji (Chimbote)
  • Dumlupınar Anaokulu (Chimbote)
  • Eraslan Okulu (Chimbote)
  • Fatih sultan mehmet (Chimbote)
  • Fethiye ortaokulu (Chimbote)
  • Form kampüs koleji (Chimbote)
  • Gazi Ortaokulu (Chimbote)
  • Kadri paşa ilk öğretim okulu (Chimbote)
  • Kadriye mehmet koparan ilkokulu (Chimbote)
  • Karşıyaka Ortaokulu (Chimbote)
  • Köak (Chimbote)
  • Küçük Hasan Ortaokulu (Chimbote)
  • Mahmut Celalettin Öktem İmam-hatip lisesi (Chimbote)
  • Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu (Chimbote)
  • Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu (Chimbote)
  • Milas Merkez Ortaokulu (Chimbote)
  • Muğla amerikan kültür koleji (Chimbote)
  • Necip fazıl kısakürek ortaokulu (Chimbote)
  • Okul disinda (Chimbote)
  • Osman giho (Chimbote)
  • Profilo ilkokulu (Chimbote)
  • Pursaklar İmam Hatip Ortaokulu (Chimbote)
  • Sultanbeyli Merkez Ilköğretim okulu (Chimbote)
  • Uskup Ilkokulu (Chimbote)
  • Yavus Selim ortaokulu (Chimbote)
  • Yiğit Koleji (Chimbote)
  • Zübeyde hanım ana okulu (Chimbote)
  • amerikan kültür özel ege atabey koleji (Chimbote)
  • asdasd (Chimbote)
  • bahçeşehir (Chimbote)
  • burhan erdayı ilkokulu (Chimbote)
  • doğa koleji (Chimbote)
  • ebu hanife ortaokulu (Chimbote)
  • esnaf kefalet (Chimbote)
  • ev (Chimbote)
  • karaca oğlan ilk okul (Chimbote)
  • meryem mustafa ege (Chimbote)
  • nejdet calp ılkogretım okulu (Chimbote)
  • okul (Chimbote)
  • sadiye ünasalan ortaokulu (Chimbote)
  • seniha mayda (Chimbote)
  • sultan abdul hamit han ortaokulu (Chimbote)
  • süleyman çevik ortaokulu (Chimbote)
  • toki avrupa konutları ortaokulu (Chimbote)
  • tuğrul bey (Chimbote)
  • yavus selim orta okulu (Chimbote)
  • yok (Chimbote)
  • Üzeyir Garih Ortaokulu (Chimbote)
  • İ. Ahmet Hamdi Tanpınar (Chimbote)
  • İHSANE TUNA DIRAVACIOĞLU İLKOKULU (Chimbote)
  • Şehit ferdi yunus yurtseven ortaokulu (Chimbote)
  • Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu (Chimbote)
  • Şeyh Şamil Ortaokulu (Chimbote)
  • şefkat orta okulu (Chimbote)
  • Tupac Amaru II (Chorrillos)
  • na (Chorrillos)
  • I.E. 3085 Pedro Vilca Apaza (Comas)
  • innova schools (Cusco)
  • CORONEL JOSE JOAQUÍN INCLAN (Distrito de Chorrillos)
  • casa de mi amiga (El Agustino)
  • I.E.E. "SANTA ISABEL" (Huancayo)
  • I.E.P. LA CATOLICA GEM (Huancayo)
  • Santa Isabel (Huancayo)
  • Santa Issabel (Huancayo)
  • Antonio Ensinas (Huanuco)
  • Leoncio Prado (Huanuco)
  • salesiano técnico don bosco (Huayucachi)
  • RAMÓN CASTILLA (Huánuco)
  • IEP Enrique Meiggs (Ilo District)
  • Ucp (Iquitos)
  • Angie (Jacobo Hunter)
  • FIS (Jacobo Hunter)
  • Twinfallsmiddleschool (Jacobo Hunter)
  • San Luis Gonzaga (Jaén)
  • Colegio Adventista "Brasil" (Jesús María)
  • 0028 Jesus y Maria (La Molina)
  • oloh (La Punta)
  • Agraria La molina (Lima)
  • CreaCode (Lima)
  • El Redentor (Lima)
  • El redentor (Lima)
  • I.E.A "El Redentor" (Lima)
  • I.E.P.San Judas Tadeo (Lima)
  • IEA EL REDENTOR (Lima)
  • IEA EL REDENTORf (Lima)
  • IEA El Redentor (Lima)
  • Insiders (Lima)
  • Redentor (Lima)
  • SANTISIMA VIRGEN DE LA PUERTA (Lima)
  • TECSUP (Lima)
  • Tecsup (Lima)
  • Tupac Amaru 2 (Lima)
  • crl. J.J Inclan (Lima)
  • el redentor (Lima)
  • i.e.a EL REDENTOR (Lima)
  • redenbtolr (Lima)
  • redentor (Lima)
  • tecsup (Lima)
  • santa Ana lima (Lima District)
  • san vicente ferrer (Lince)
  • IE Nº 1088 Francisco Bolognesi (Magdalena del Mar)
  • Tukuy ruraq maestro (Magdalena del Mar)
  • 40139 Andres Avelino Caceres Dorregaray (Mariano Melgar)
  • redentor (Miraflores)
  • I.E.P Espiritu Santo (Nazca)
  • I.E N° 30958 "Señor de la Agonía (Paucarbamba District)
  • Universidad Nacional Hermilio Valdizan (Pillco Marca)
  • Colegiul Economic "Mihail Kogalniceanu" (Pucallpa)
  • Colegiul National "I.L. Caragiale" (Pucallpa)
  • Colegiul National Al. Vlahuta (Pucallpa)
  • Colegiul Tehnic 'Paul Dimo' (Pucallpa)
  • Gimnaziala Dragos-Voda (Pucallpa)
  • LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII DE MASINI MIOVENI (Pucallpa)
  • LICEUL TEORETIC ,,DAVID VONIGA'' GIROC (Pucallpa)
  • Liceul Teoretic "Alexandru mMrghiloman" (Pucallpa)
  • Liceul Teoretic "Dunarea" Galati (Pucallpa)
  • Nicolae Romanescu (Pucallpa)
  • Scoala Gimnaziala Dragos Voda Moisei Maramures (Pucallpa)
  • Scoala Gimnaziala Nicolae Romanescu (Pucallpa)
  • Scoala gimnaziala nicolae romanescu (Pucallpa)
  • colegiul Economic Costin C. Kiritescu (Pucallpa)
  • dragos voda (Pucallpa)
  • latcu voda (Pucallpa)
  • ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUPȘENI (Pucallpa)
  • Școala Gimnazială Lăpuș (Pucallpa)
  • ELVIRA GARCÍA Y GARCÍA (Pueblo Libre)
  • INSTITUCION EDUCATIVA PARTICULAR DE LA CRUZ (Pueblo Libre)
  • universidad nacional del altiplano (Puno)
  • IEP Carpe Diem (Rímac)
  • dunalastair (Sachaca District)
  • ies los cardones (San Isidro)
  • SOLIX TECHNOLOGIES (San Juan de Lurigancho)
  • iep santa teresa de jesus (San Martín de Porres)
  • Tcesup (Santa Anita)
  • Tecsup (Santa Anita)
  • sanata anita (Santa Anita)
  • tecsup (Santa Anita)
  • Sacasco (Santiago de Surco)
  • San Jose de Monterrico (Santiago de Surco)
  • San José de Monterrico (Santiago de Surco)
  • San jose de monterico (Santiago de Surco)
  • san jose de monterrico (Santiago de Surco)
  • san josé de monterrico (Santiago de Surco)
  • CEBA Ricardo Palma (Surquillo)
  • Verdad y Vida (Tacna)
  • ver y vida (Tacna)
  • verdad y vida (Tacna)
  • Futura Schools (Tiabaya District)
  • Futura Schools Tiabaya (Tiabaya District)
  • I.E Nº 17223 La Pirca (Utcubamba Province)
  • El Redentor (Villa María del Triunfo)