All Hour of Code events — Greece

  • 3ο ΠΕΚΕΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • 55საბერძნეთი
  • Xanthi TechLab
  • Εκπαιδευτήρια Γιαννημάρα (Acharnes)
  • 3rd Primary School Agia Paraskevi (Agia Paraskevi)
  • EXPERIMENTAL HIGH SCHOOL AGION ANARGYRON (Agii Anargiri)
  • 2nd primary school at.theodoron (Agioi Theodoroi)
  • 6ο Λύκειο Νέας Σμύρνης (Agios Dimitrios)
  • STEAMCenter Agiou Dimitriou (Agios Dimitrios)
  • 1st Primary school of Agios Nikolaos (Agios Nikolaos)
  • Technology Club of Thrace (Alexandroupoli)
  • Ιδιωτικό δημοτικό σχολείο "Δελασάλ" (Alimos)
  • Computer Net (Aliveri)
  • Computer net (Aliveri)
  • ΕΠΑΛ ΑΛΜΥΡΟΥ (Almiros)
  • EPAL AMYNTAIOU (Amyntaio)
  • Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Ανατολικού (Anatoliko)
  • Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο Άνω Κώμης Κοζάνης (Ano Komi)
  • Γυμνάσιο Αντιμάχειας (Antimachia)
  • 70ο Δημοτικό Σχολείο Αθήνας (Athens)
  • 73ο Δημοτικό Σχολείο Αθήνας (Athens)
  • ACS Athens (Athens)
  • Athener Schule (Athens)
  • Dionysios Solomos (Athens)
  • awer (Athens)
  • People Behind & CoderDojo Votanikos (Athina)
  • Δημοτοκου (Athina)
  • ACS Athens (Chalandri)
  • 1o Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Χαλάστρας (Chalastra)
  • 11th Nipiagogio Chanion (Chania)
  • 3rd Chania Junior High School (Chania)
  • 3rd Junior High School of Chania (Chania)
  • ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΚΥΔΩΝΙΑΣ (Chania)
  • Δημοτικό Σχολείο Δίου (Dion)
  • Primary School of K. Nevrokopi (Drama)
  • ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΡΕΠΑΝΟΥ (Drepano)
  • 1ο δημοτικό Φιλιππιάδας (Filippiada)
  • HAEF - ATHENS COLLEGE (Filothei)
  • 1ο Γυμνάσιο Γλυκών Νερών (Glika Nera)
  • Bouzoukis (Heraklion)
  • 2ο Νηπιαγωγείο Ιεράπετρας (Ierapetra)
  • 1ο ΕΠΑΛ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ (Igoumenitsa)
  • 11th Junior High School of Ilion (11ο Γυμνάσιο Ιλίου) (Ilion)
  • 15o Δημοτικό Σχολείο Ιλίου (Ilion)
  • English for Academic Purposes course, Department of Biological Applications and Technology, University of Ioannina (Ioannina)
  • 5th General High School of Heraklion (Iraklio)
  • 1ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς "Φροντιστηριον Τραπεζουντος" (Kalamaria)
  • 3rd Primary School of Grevena (Kalampaka)
  • ΓΕΛ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ (Kalampaki)
  • 1o primary school N.Kallikkrateias- Halkidikis (Kallikrateia)
  • 14th High School of Kallithea, Athens (Kallithea)
  • 6ο δημοτικο σχολειο Αιγαλεω (Kallithea)
  • SMK BANDAR BARU AMPANG (Karistos)
  • SMK Bandar Baru Ampang (Karistos)
  • kassiopi (Kassiopi)
  • 7th Kindergarten (Katerini)
  • Δημοτικό Σχολείο Κ. Νευροκοποίυ (Kato Nevrokopi)
  • 11ω (Keratsini)
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου (Keratsini)
  • pontiakos (Keratsini)
  • ΚΔΑΠ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΜΑΘΗΣΗ (Kilkis)
  • 9th Primary School Korydallos (Koridallos)
  • ΕΠΑ.Λ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ (Kria Vrisi)
  • 1ο ΣΔΕ Λάρισας (Larisa)
  • 12 σχολειο λαρισασ (Larissa)
  • 13 gymnasio (Larissa)
  • 23ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας (Larissa)
  • 1st Primary School of Loutraki (Loutraki)
  • 1ο ΕΠΑΛ Μοιρών (Moires)
  • 2o P.S of Nea Erythraia (Nea Erithrea)
  • chasraf (Nea Smirni)
  • 1st Primary School of Neapoli (Neapoli)
  • Γενικό Λύκειο Καρλόβάσου (Neo Karlovasi)
  • Saint Paul Delassale (Notios Tomeas Athinon)
  • ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΩΡΩΠΟΥ (Oropos)
  • north cow creek (Paleo Faliro)
  • Arsakeio Dimotiko Patras (Patras)
  • 1ο ΔΣ Πεύκης (Pefki)
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης (Pefki)
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης (Pefki)
  • 4th Primary School of Pefkis (Pefki)
  • 4ο Δ.Σ. Πεύκης (Pefki)
  • Ecole Franco-Hellénique «Saint Joseph» (Pefki)
  • Primary School of Perachora (Perachora)
  • 4ο Γυμνάσιο Πετρούπολης (Petroupoli)
  • 26ο Ολοήμερο Δημοτικό Πειραιά (Pireas)
  • 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ (Pireas)
  • wt4 (Pireas)
  • 2nd EPAL of Trikala (Pirgetos)
  • Primary School of Platamonas (Platamon)
  • 1o Γυμνάσιο Αλεξάνδρειας (Plati)
  • Γυμνάσιο Πλατυκάμπου (Platykampos)
  • FRYGANIOTIS EKPAIDEYTHRIA (Polichni)
  • 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Preveza)
  • 2o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Preveza)
  • Moraitis School (Psichiko)
  • 3o Gymnasio Ptolemaidas (Ptolemaida)
  • ΤΙΤ (Rethimno)
  • Intercultural High School (Sapes)
  • Key 2 Learn (Schimatari)
  • 11ο Δ. Σχ. Σερρών (Serres)
  • 19ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ (Serres)
  • 2ο ΔΣ ΣΙΔΝΟΥ (Sindos)
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Σκάλας Ωρωπού&Ν.Παλατίων (Skala Oropou)
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Σοφάδων (Sofades)
  • Στ - 1ο Δημ. Σχ. Σουφλίου (Soufli)
  • sparta are schools (Sparti)
  • 12o Primary School Kalamarias (Thessaloniki)
  • 33 primary school of Thessaloniki (Thessaloniki)
  • 3o Elementary School Sykewn (Thessaloniki)
  • 55o σχωλειο θεσσαλονικης (Thessaloniki)
  • 55ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης (Thessaloniki)
  • 8ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης, Λυσικράτους, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα (Thessaloniki)
  • 92nd Primary School of Thessaloniki (Thessaloniki)
  • Protypa Ekpaideftiria Thessalonikis (Thessaloniki)
  • The University of Sheffield, International Faculty CITY College (Thessaloniki)
  • hamvurger (Thessaloniki)
  • Enthusiastic team (Thira)
  • Gymnasium & Lyceum of Vasiliki (Lefkada) (Vasiliki)
  • Kareas High School (Vironas)
  • 18th primary school of Volos (Volos)
  • 6th Primary School of Greece (Volos)
  • KDAP XANTHIS (Xanthi)
  • web star (Xanthi)
  • Mandoulides Schools (Θέρμη / Θεσσαλονίκη)
  • CGS (Παλλήνη-Αττικής)