Hubungi Rakan Kongsi Antarabangsa

Code.org bekerjasama dengan banyak organisasi di seluruh dunia untuk merealisasikan Jam Kod sebagai pergerakan antarabangsa yang sebenar. Adakah anda tahu bahawa pada tahun 2017, 60% daripada kesemua acara Jam Kod berlaku di luar Amerika Syarikat? If you're in one of the countries below, reach out to the listed partner and get connected with your local Hour of Code.

Don't see your country listed here? See how to become our international partner!

Negara anda tidak disenaraikan di sini? Sila memohon untuk menjadi Rakan Kongsi Antarabangsa Jam Kod!

Country/Territory Organization Contact Name Email or Website
Americas The Trust for the Americas Pierina Nepote Rangel pnepote@trust-oea.org
https://www.thetrustfortheamericas.org/
Antigua and Barbuda iLabGlobal & Caribbean Tech Genius Foundation Makŏ Williams mako@iLabGlobal.com
https://ilabglobal.com/
http://techgenius.edu.ag/
Australia Grok Academy Lisette Tennant https://groklearning.com
Botswana CSEdBotswana Dr. Ethel Tshukudu ethel.tshukudu01@gmail.com
https://www.csedbotswana.org/
Brasil Universidade Federal Do Amapá Simone De Almeida Delphim Leal leal@unifap.br
www.unifap.br
Brazil Codifica Guilherme Fortes contato@codificaedu.com.br
Brazil Fundação Telefônica Vivo - Programaê! http://programae.org.br/horadocodigo/
Cambodia Kawsang https://www.kawsang.com/
Cambodia Tech for Kids Academy Lydet PIDOR lydetpidor@gmail.com, lydet.pidor@techforkids.asia
https://techforkids.asia/en
Canada Canada Learning Code https://www.canadalearningcode.ca
Canada Digital Moment (formerly Kids Code Jeunesse) comms@digitalmoment.org
https://digitalmoment.org
Chile Fundación Kodea Claudia Jaña cjana@kodea.org
https://kodea.org/
China 码趣学院CodingMarch Delia Wu delia.wu@codingmarch.com
http://www.codingmarch.com
Colombia Computadores para Educar info@cpe.gov.co
http://www.computadoresparaeducar.gov.co/
Colombia Makaia comunicaciones@makaia.org
http://www.makaia.org
Ecuador Montebello Academy Alexandra Falcón info@montebello.edu.ec
www.montebello.edu.ec
Ecuador, Mexico Progracademy Angelica Rodriguez angelica.rodriguez@progracademy.org
www.progracademy.org
Georgia Educare Georgia George Jibladze
Razmik Badalyan
gjibladze@educaregeorgia.com
rbadalyan@educaregeorgia.com
http://www.educaregeorgia.org
Ghana Ghana Code Club Ernestina Edem Appiah tinasupport@gmail.com
http://www.ghanacodeclub.org
Hong Kong Hong Kong Programming Society Peter Cheung peter@hkprog.org
https://www.hkprog.org/
India Asha for Education, Chennai Chapter Rajaraman Krishnan chennai@ashanet.org
https://chennai.ashanet.org/
India Aveti Learning Sibabrata Choudhury siba@shikhya.org
https://avetilearning.com/
India Code to Enhance Learning Trust Irfan Lalani irfan@codetoenhancelearning.org
www.codetoenhancelearning.org
India CodeTigers Sandeep Sheokand sandeep@codetigers.com
https://www.codetigers.com
India Developer Circle Indore Mrinal Jain jain.mrinal140@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/DevCIndore/
India Leadership for Equity Mayuresh Bhoyte mayuresh.bhoyte@leadershipforequity.org
https://www.leadershipforequity.org/
India Literacy India Indraani Singh indraani@literacyindia.org
https://literacyindia.org/
India Nirmaan Swati Vempati contact@nirmaan.org
https://www.nirmaan.org
India Pi Jam Foundation Shoaib Dar shoaib.dar@thepijam.org
http://www.thepijam.org
India Sri Sakthi Social Economical and Educational Welfare Trust Karthi Jayarajan karthi.jayarajan@sakthitrust.org
https://sakthitrust.org/
India upEducators Ankush Bhandari ankushb@upeducators.com
https://www.upeducators.com/
Indonesia Coding Bee Academy Eko Haripin hello@codingbee.org
http://www.codingbee.org
Indonesia Diginusa Kompas Gramedia marketingdiginusa@gmail.com
www.diginusa.com
Indonesia KodeKiddo Meilani meilani@kodekiddo.com
www.kodekiddo.com
Indonesia Koding Next Abdallah contact@kodingnext.com, abdallah@kodingnext.com
https://kodingnext.com
Indonesia Optima Tech Academy Klara Widya Astuti info@techacademy.id
https://techacademy.id/
Indonesia Prestasi Junior Indonesia Retna Widiyasrini retno@prestasijunior.org
www.prestasijunior.org
Indonesia ProVisi Mandiri Pratama Chatarina Trihastuti rina@provisimandiripratama.com
https://provisimandiripratama.com/
Iraq ABCode Batool Hussain ABcode.global@gmail.com
Israel Wix Hour of Code Israel Team connect@hourofcode.com
https://www.hourofcode.co.il
Italy Programma il Futuro Enrico Nardelli didattica@programmailfuturo.it
https://programmailfuturo.it
Japan Code for Everyone / 特定非営利活動法人みんなのコード Yuta Tonegawa info@code.or.jp
https://code.or.jp/
Kenya STEAMLabs Africa Felix Malombe fmalombe@steamlabsafrica.com
https://steamlabsafrica.com/
Kenya Uzima Aid Gideon Ochieng gideon.ochieng@uzimaid.org
https://www.uzimaid.org/
Korea of republic Korea National University of Education Kwihoon Kim kimkh@knue.ac.kr
https://en.knue.ac.kr/smain.html
Kosovo SHPIK Bekim Kasumi bekim.kasumi@shpik.org
www.shpik.org
Latin America Eidos Global Marina Puente Pistarini marina@eidosglobal.org
https://www.eidosglobal.org/
Malaysia Chumbaka Nigel Sim nigel@chumbaka.asia
www.chumbaka.asia
Malaysia Fondation Rolf Schnyder Scott and Andrea Wong scott.andrea@fondationrolfschnyder.org
www.fondationrolfschnyder.org
Malaysia Malaysia Digital Economy Corporation (MDEC) Sofia Akmal Abu Bakar sofia@mdec.com.my
https://mdec.my/
Malaysia Telebort Chong Wei mytelebort@gmail.com
https://www.telebort.com/
Maldives Women in Tech Maldives Aishath Adnan info@womenintechmv.org
https://www.womenintechmv.org/
Malta eSkills Malta Foundation Carmel Cachia Carmel.b.cachia@gov.mt
https://eskills.org.mt/
Mexico Colegio Nikola Tesla Larisa Hinojosa http://nikolatesla.edu.mx
Mexico Cuantrix - Fundación Televisa Ilse Alvarez ilse.alvarez@fundaciontelevisa.org
www.cuantrix.mx
Mongolia Codercub Zolbayar Magsar info@computerscience.mn
http://www.computerscience.mn/
Multiple Countries Aga Khan Schools Atifa Sayani atifa.sayani@akdn.org
www.akdn.org
Myanmar Thate Pan Hub Min Aung Thu strategic@thatepanhub.org
https://thatepanhub.org/
Nepal Adhyayan School Sandeep Sharma sandeep.sharma@adhyayan.edu.np
http://adhyayan.edu.np
Netherlands, Serbia codethatidea Snezana Perovic info@codethatidea.com
www.codethatidea.com
New Zealand Ara Institute of Canterbury Amitrajit Sarkar sarkara@cpit.ac.nz
http://www.ara.ac.nz
New Zealand (Aotearoa) OMGTech! Education Team @ OMGTech! schools@omgtech.co.nz
https://omgtech.co.nz
Nigeria Odyssey Educational Foundation Stella UzochukwuDenis ifywayne@gmail.com
www.odysseyedufoundation.org
Nigeria Skooqs Oluwadamilola Soyombo hello@skooqs.com
https://skooqs.com
Pakistan DIGIT Majid Hussain majid.hussain@digit.com.pk
https://digit.com.pk/
Peru Code en mi Cole Renzo Sousa http://codenmicole.com
Peru Instituto San Agustín - ISAT Mariano Rojas Erazo mrojas@isat.edu.pe, comunicaciones@isat.edu.pe
https://isat.edu.pe
Philippines DEVCON Kids Philippines Pam Ros Damarillo info@devconkids.org
www.devconkids.org
Philippines UP System Information Technology Foundation, Inc. Noel Feria https://upsitf.org
Poland Warsaw School of Computer Science Maciej M. Sysło syslo@ii.uni.wroc.pl
https://mmsyslo.pl
Portugal Associação Nacional de Professores de Informática (ANPRI) Fernanda Ledesma geral@anpri.pt
http://www.anpri.pt/
Portugal Gabinete de Modernização das Tecnologias Educativas Rodolfo Pinto http://www02.madeira-edu.pt/dre/main.aspx
Romania ADFABER Alin Chiriac alin@adfaber.org
https://adfaber.org
Rwanda Creativity Lab Ildephonse Mungwarakarama ildephonse@creativity.rw
https://creativity.rw
Singapore Infocomm Media Development Authority of Singapore https://www.imda.gov.sg
Slovakia Accenture Soňa Dunčková sona.dunckova@accenture.com
Slovakia Informatika 2.0 servus@informatika20.sk
www.informatika20.sk
South Africa Code for Change Sibusiso Khoza sibusiso@codejika.com
https://codeforchange.org.za/
South Africa ITC CLUB Mpumalanga Nomusa Keninda http://mpumalangaictclub.blogspot.com
South Korea Enuma Eugine Chung info@enuma.com
https://enuma.com/
South Korea Future Class Network Chanpil Jung malgu@futureclass.net
https://www.futureclassnet.org/index.do
South Korea KOFAC Sewon Chun sewon@kofac.re.kr
https://kofac.re.kr/main
South Korea Korea Information Science Education Federation Soohwan Kim hwankim92@gmail.com
http://kcode.kr
Spain Asociación Andaluza de Profesores de Informática Santiago Fernández-Cabaleiro santiagocabaleiro@gmail.com
http://www.aapri.es
Spain Informatics Faculty - University of the Basque Country (UPV/EHU) Edurne Larraza Mendiluze edurne.larraza@ehu.eus
https://www.ehu.eus/en/web/informatika-fakultatea/home
Sri Lanka Shilpa Sayura Foundation Niranjan Meegammana niranjan.meegammana@gmail.com
http://shilpasayura.org
Sri Lanka Spectrum Institute of Science & Technology Dinu Ravindra dinu@spectrumcampus.edu.lk
https://www.spectrumcampus.edu.lk/
Sri Lanka STEMUP Educational Foundation Prabhath Mannapperuma prabhath@stemup.foundation
http://stemup.lk
Taiwan Junyi Academy Ray Lu support@junyiacademy.org
https://www.junyiacademy.org
Taiwan Women Who Code Taipei Jane Shih janeshih@womenwhocode.com
https://www.womenwhocode.com/taipei
Tanzania Jenga Hub info@jengahub.com
http://jengahub.com
Thailand Aksorn Education PLC Sasithorn Eve sasithornr@aksorn.com
www.aksorn.com
Thailand Digital Economy Promotion Agency (DEPA) https://www.depa.or.th/
Turkey RobinCode Gözde Erbaz gozde@robincode.org
http://www.robincode.org
UK Computing At School (CAS) Abi Edwards compatsch@bcs.uk
http://www.computingatschool.org.uk
Uruguay Elemental Magela Fuzatti info@elemental.edu.uy
https://www.elemental.edu.uy/
Uruguay UNESCO Zelmira May z.may@unesco.org
https://es.unesco.org/fieldoffice/montevideo
Uzbekistan IT Park Uzbekistan Farhod Ibragimov info@it-park.uz
https://it-park.uz
Vietnam Vietnet Information Technology and Communication Center (Vietnet-ICT) Minh Trang Ngo contact@vietnet-ict.org
http://vietnet-ict.org